VISUALISEERIMINE TÖÖVAHENDIKS! 4 hommikust töötuba 2013 maikuus! – Visuaalse intelligentsuse arendamine!

 14.04.2013

4 koolitajat: Arno Baltin, Tanel Rannala, Argo Tammemäe, Ülo Vihma

Infoküllus seab uued ootused teabest arusaamisele, talletamisele ja mõtestamisele. Kujundlik mõtlemine, disain kõige laiemas tähenduses, on selge trend. Täna räägitakse üha rohkem protsesside ja teenuste disainist. Pildid rahuldavad ka inimeste tarvet vahelduse järele. Paljudel inimestel on sünnipärane eelistus visuaalseks infotöötluseks. Visuaalse kultuuri areng ja levik toimub ka laiemalt, pildikeel on oma loomult rahvusvaheline, mis aitab meil suhelda suure maailmaga.
Piltide kasutamine aeglustab kõnet, teeb selle nähtavaks ning seeläbi mõtte selgemaks. Visualiseerimine aitab õigeid tegevusi valida ning toimib hästi mälu toetajana.

Töötoad on mõeldud projektijuhtidele, ettevõtjatele, õpetajatele, esitluste tegijatele, müügimeestele, meeskondade liikemetele, kellel tuleb kaasahaaravalt  tutvustada oma ideid, kavandada koosolekuid ja juhtida protsesse.Töötubades
saad lühikese aja jooksul rohkem ideid kuidas probleeme lahendada;
  • õpid talletama arutelu ja mõtlemisprotsessi kujundlikult ning esitama infot kokkuvõtlikult
  • õpid nägema suurt pilti ja rohkem detaile ning seoseid nende vahel
  • harjutad piltide ja sõnade abil paberil mõtlemist
  • praktiseerid joonistuspõhiseid kommunikatsiooni ja dialoogi tööriistu
  • saad võrrelda oma lahendusi teistega
  • leiad alternatiive igavatele esitlustele

 

02.mai kell 10.00 – 13.00 Tornimäe 5 Ärikeskuses, Tallinnas 
Märkmete visandamise töötuba – teadmised oskused ja praktilised harjutused  - Tanel Rannala
Õpime kujutama lihtsate joonistuste abil ideid, protsesse ja probleeme, mis on isiklikus elus ja tööalaselt kasulikud ning arendavad.

09.mai kell 10.00 – 13.00  Rävala 8 Ärikeskuses,  Tallinnas
Meelekaart  Arno Baltin
Meelekaart e mindmap. Kuulub visualiseerimisvahendite klassikasse, neid leiab juba koopajooniste ajast. Sobib neile, kes eelistavad järjestikusele infokorrastusele tervikpilti. Meelekaart on tõhus mnemotehniline vahend, mugav esitlustööriist, efektne esitlusmeetod, hea protokolliformaat. Töötoas saab teadmist meelekaardist laiemalt, tegemisjuhiseid ja käed külge meetodil harjutada erinevaid kasutusvõimalusi.

16.mai  kell  10.00 – 13.00 Tornimäe 5 Ärikeskuses, Tallinnas
Suure idee esitlus kuue väikse pildiga  -  Argo Tammemäe 
Kuue pildi tehnika võimaldab keerulise probleemi loogiliste pildikeste abil lahti harutada, leida põhjused ja seejärel nendega tegelema hakata. Siin pole midagi tegemist joonistusoskusega, pigem rohkem mõtlemise tehnikaga, millega saab igaüks hakkama.

23.mai kell 10.00 – 13.00 Tornimäe 5 Ärikeskuses, Tallinnas
Probleemist eesmärgipüstituseni  -  Ülo Vihma
Probleeme on kõigil, nende sõnastamine pole aga alati lihtne. Veelgi raskem võib olla eesmärkide sõnastamine. Kergem on öelda, mida ma ei taha kui et mida tahan. Ja sealt edasi, kuidas ma seda kavatsen saavutada. Joonistamine aitab.

Registreerumisel märkida:
  1. Nimi, asutus
  2. Kas osaled kõigis neljas töötoas või ainult mõnes

Pärast registreerumist võtame Sinuga meili teel ühendust andmete täpsustamiseks ja arveldamiseks.  Garanteerime, et hoiame Sinu andmed 100% kaitstud.

Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale ja  kohvipausi.